Apple Kimliği Ödeme Bilgilerini Düzenlerken 'Hiçbiri' Görmüyor musunuz?

Açıkça ifade edelim, Apple Kimliği ödeme bilgilerinizi düzenlerken Hiçbiri seçeneğini görmemenizin birkaç nedeni vardır. Bu nedenle çok fazla dizesi vardır; Sorunun kökenine inmeden önce bunları temizlemeniz gerekecek.Ödenmesi gereken bir ödemeniz olmasa bile, Apple Kimliği ödeme bilgilerinizi güncellerken Yok'u seçemezsiniz. Tüm şüpheleri gidermek için, neden olduğunu ve herhangi bir güçlük çekmeden nil'i seçmek için ne yapmanız gerektiğini kontrol edin.Apple Kimliği Ödeme Bilgilerinde 'Hiçbiri' Seçeneği Bulunamıyor

Sebep # 1. Vadesi gelmiş veya ödenmemiş bakiyeniz varsa

Bakiyenizi ödeyene kadar ödeme türünüz olarak Yok'u seçemezsiniz.Çözüm: Hangi siparişi ödemeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Başını aşmak bu hızlı rehber iOS cihazınızda satın alma geçmişinizi görüntülemek için.

Mağazaya giriş yaptığınızda, diyen bir mesaj alabilirsiniz. 'Son siparişinizle ilgili bir faturalandırma sorunu oldu.' Siparişi görüntülemek için Fatura Bilgileri düğmesini tıklayabilirsiniz.Sipariş için ödeme yaptıktan sonra, ödeme bilgilerinizi şu şekilde değiştirmenize izin verilecektir: Yok.

Sebep # 2. Otomatik olarak yenilenen bir aboneliğiniz varsa

Otomatik olarak yenilenen bir aboneliğiniz var mı? Yok'u seçebilmek için önce iptal etmeniz gerekir.

Çözüm: Aboneliğin ücretsiz bir deneme sunması durumunda, Apple seçtiğiniz ödeme yöntemini kullanır, böylece ücretsiz deneme sona erdikten sonra hizmetiniz durmaz. Herhangi bir ücret ödememek için aboneliği kolayca iptal edebilirsiniz.Neden # 3. Ülkede veya bölgede yaşamıyorsanız, için bir Apple Kimliği oluşturuyorsunuz

Apple Kimliği oluşturduğunuz ülkede veya bölgede yaşamıyorsanız Yok'u seçmenize izin verilmez. Örneğin, Kanada'da yaşıyorsanız, Birleşik Krallık'ta bir fatura adresiyle bir Apple Kimliği oluşturuyorsunuz, ödeme yöntemi olarak Hiçbiri'ni seçemezsiniz.

Neden # 4. Ülkenizi veya bölgenizi değiştirdiyseniz

Eğer sen ülke veya bölgeyi değiştir mevcut bir Apple Kimliğiniz varsa, bir ödeme yöntemi sağlamanız ve faturalandırma seçeneklerinizi güncellemeniz gerekir. Aksi takdirde, ödeme yönteminiz olarak hediye kartları veya mağaza kredisi kullanmanıza izin verilmez.

Çözüm: Ülkeyi veya bölgeyi değiştirdikten sonra ödeme yönteminizi kaldırmak isterseniz, ödeme bilgilerinizi Yok olarak değiştirebilirsiniz.Sebep # 5. Bir Aile Paylaşımının parçasıysanız

Ayrılıncaya kadar Hiçbiri'ni seçemeyeceğiniz için bir Aile Paylaşımı grubunun parçası olmadığınızdan emin olun.

ÇözümİOS cihazınızda:

Aşama 1. Ayarlar → [adınız] → Aile Paylaşımı'nı başlatın. ( Not: İPhone'unuz iOS 10.2 veya önceki bir sürümünü çalıştırıyorsa, Ayarlar → iCloud → Aile'ye gidin.)

AyarlarAdım 2. Şimdi, [adınız] öğesine dokunun ve Durdur'u (bir düzenleyiciyseniz) / Aileden Ayrıl'ı (üyeyseniz) seçin.

İPhone veya iPadMac'inizde:

Aşama 1. Öncelikle, tıklamanız gerekir elma menü → üzerine tıklayın Sistem Tercihleri.

Mac

Adım 2. Tıklamak iCloud.

Mac Sistem Tercihlerinde iCloud

Aşama 3. Tıklamak Aileyi Yönetin.

Mac

4. Adım. Tıklamak [Adınız] ve sonra seçin Kaldır (-) düğmesi sol alt köşede veya tıklayın Aile Paylaşımını Durdurun.

Mac

Neden # 6. İTunes Store veya App Store'u ilk kez kullanıyorsanız Yok'u seçemezsiniz

App Store'u veya iTunes Store'u mevcut bir Apple Kimliği ile ilk kez kullanıyorsanız Yok'u seçemezsiniz.

Çözüm: Önce bir ödeme yöntemi sağlamalısınız. Hesabınızı oluşturduktan sonra, ödeme bilgilerinizi Hiçbiri olarak değiştirebileceksiniz.

Dört önemli şeye göz atın:

  • Bankanızdan, kredi kartınızdan veya hesap ekstrenizden ödeme almaktan kızmayın, bunun nedeni Aile Paylaşımı satın alımları, abonelikler veya farklı bir Apple Kimliğine eklenmiş ödeme yönteminiz olabilir.
  • İlk kez bir Apple Kimliği oluşturuyor ve ödeme seçeneklerini ayarlamak istemiyor musunuz? App Store uygulamasını açın → ücretsiz uygulamayı seçin → Get üzerine dokunun → Bir Apple Kimliği ile giriş yapmanız istendiğinde, Yeni Apple Kimliği Oluştur'a dokunun → Ekrandaki talimatlarla devam edin → Bir ödeme yöntemi seçmeniz istendiğinde Yok seçeneğine dokunun.
  • Ödeme yönteminizi ayarlamak için Apple Kimliği hesap sayfasını kullanırken Yok seçeneğini göremiyorsunuz
  • Apple Kimliği ödeme bilgilerinizi artık saklamak istemiyorsanız, kolayca kaldırabilirsiniz. İOS cihazınızda Ayarlar uygulamasını → [adınız] → Ödeme ve Gönderim → Ödeme Yöntemi'ni açın. Şimdi ödeme ayrıntılarınızı düzenleyin. Ödeme yönteminizi kaldırmak veya farklı bir ödeme yöntemine geçmek için Ödeme Ayrıntıları ekranının alt kısmına gidin ve Ödeme Yöntemini Değiştir'e dokunun. Ardından, Yok veya farklı bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekiyor

Hepsi bukadar!

Sarmak

Umarım tüm sorularınız yanıtlanmıştır. Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın.

Bu gönderilere de başvurmak isteyebilirsiniz: