İPhone veya iPad'de Eksik Kamera Simgesi: Nasıl Onarılır

Sorunlar ve Apple’ın iOS güncellemeleri el ele gider. Her yeni iOS'un piyasaya sürülmesiyle, Apple kullanıcıları iPhone ve iPad'lerinde bazı aksaklıklar yaşadı. Screen Time uygulamasından Kamera uygulamasını istemeden devre dışı bırakan epeyce kullanıcı var. İşte bu yüzden iPhone Ana Ekranında kamera yok. Bunu yanlışlıkla yaptıysanız, düzeltelim:İPhone ve iPad'de Kamera Eksik - Nasıl Onarılır

İPhone Kamerayı Ekran Süresi Ayarlarından Etkinleştirin

Aşama 1. İPhone'unuzda Ayarlar'ı başlatın.Adım 2. Üzerine dokunun Ekran ZAMANI (İstenirse ekran süresi şifresini girin.)

Aşama 3. Üzerine dokunun İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları.

Ayarlar4. Adım. Üzerine dokunun İzin Verilen Uygulamalar.

Adım 5. Şimdi Kamera uygulamasını AÇIK duruma getirin uygulamalar listesinden.

iPhone Kamera EksikŞimdi Ana ekrana gidin ve Kamera uygulamasını görüp göremediğinizi kontrol edin. Uzmanlar bu aksaklığın arkasında sağlam bir neden bulamıyorlar.

Yukarıdaki yöntem işe yaramazsa, takip etmek için iki seçenek daha yapabilirsiniz.

Ana Ekran Düzenini Sıfırla

Kullanıcıların normalde istemsiz yaptıkları başka bir hata daha var; uygulamaları tek bir klasöre koyarlar ve ardından hangi uygulamaların hangi klasörde olduğunu unuturlar. Böyle bir hata yaptıysanız, ana ekran düzenini sıfırlamaya gitmelisiniz.Aşama 1. Başlat Ayarlar uygulaması iPhone'unuzda → üzerine dokunun genel .

ayarları açın ve ardından iphoneAdım 2. Aşağı kaydırın ve Sıfırla'ya dokunun.

İPhone

Birçok Sıfırlama seçeneği bulacaksınız.Aşama 3. 'Ana Ekran Düzenini Sıfırla' nın ikinci son seçeneğine dokunun.

Bir menü aşağıdan yukarı kaydırarak size şunu soracaktır: Ana Ekranı Sıfırla.4. Adım. Ana Ekranı Sıfırla'ya dokunun.

İPhone

Bu eylem, ana ekran düzeninizi fabrika varsayılanlarına sıfırlayacaktır. Şimdi iPhone'unuzun Ana ekranına dönün ve Kamera uygulamasını kontrol edin.

İPhone'unuzu Yedekleyin ve Geri Yükleyin

Kamera uygulaması hala eksik mi? Son çare olarak, yedekleyebilir ve iPhone'unuzu geri yükleyin veya Apple merkezine götürün. Bazen, bu gibi durumlarda donanım sorunları da suçludur. Bu durumda, Apple Store'a gitmeniz veya Apple Destek hattına başvurmanız daha iyi olur.

Görüşlerinizi bizimle yorumda paylaşmayı unutmayın.