Bu taşınabilir şarj cihazı evde yangına neden oldu – Sizde var mı?

 Anker şarj cihazı yangına neden oluyor © Hava3 | Dreamstime.com

Üçüncü taraf akıllı telefon aksesuarları, özellikle acil durumlarda genellikle kullanışlı ve uygun maliyetlidir. Ancak gerçekler, şarj cihazları gibi yetkisiz şeylerin kullanılmasının evinizi riske atabilir .

Güvenilir firmalar bile zaman zaman ürünleriyle ilgili sorunlar yaşarlar. Bir çift, bu değerli dersi geçenlerde bir yangının Maryland'deki evlerini neredeyse yok etmesinden sonra öğrendi. Powerbank'ın arkasındaki marka zaten kendi sitesinden ürün çekiyor.Bu şarj cihazlarından birine sahipseniz, kullanmayı hemen bırakın! Bu tehlikeli güç bankası ve sahipseniz ne yapmanız gerektiği hakkında ayrıntılar için okumaya devam edin.Anker güç bankanızı kontrol edin - hayatınız buna bağlı olabilir

Maryland'de bir evde çıkan yangının nedeninin Anker 535 güç bankası olduğu belirlendi. Bu telefon şarj cihazlarının bir kısmı, aşırı ısınma ve alev alma potansiyeline sahip bir üretim hatası içerir.

Maryland çifti, kendiliğinden yandığında şarj cihazını dolu bir bavulun içinde gözetimsiz bıraktı. Cihaz en az bir haftadır kullanılmamıştır. Neyse ki kimse yaralanmadı. Ev sahipleri tahliye edilerek yangını kontrol altına almayı başardı.Resmi duyuru bulunabilir Burada . Geri çağrılan model numarası A1366 .

Anker taşınabilir şarj cihazınızın modelini doğrulamak için cihazın alt kısmına bakın. Geri çağırılan bir modeliniz varsa 535 Power Bank (PowerCore 20K) ve Model: A1366'nın görüntülendiğini görmelisiniz. Aşağıdaki fotoğraflarda bir örneğini görebilirsiniz.

Kaynak: anker.com

Anker, geri çağrılan güç bankalarından birine sahipseniz şu güvenlik önlemlerini almanızı söyledi:  • Derhal bu cihazı kullanmayı bırakın.
  • Bu cihazı güvenli bir yerde saklayın.
  • Pilleri çöp kutusuna veya geri dönüşüm kutusuna atmayın.
  • Lütfen cihazınızı Lityum pillerin kabul edildiği bir tesiste atın.
  • Tıklamak Burada sizin için bir geri ödeme başlatmak için 535 Güç Bankası (PowerCore 20K) A1366 .

Geri çağrılan güç bankasına sahipseniz, tam bir geri ödeme alma hakkınız vardır. Geri ödeme almak için satın alma belgesine ihtiyacınız olacak.

Anker Güç Bankası iade formu

Büyük bir fark yaratabilecek akıllı telefon güvenlik ipuçları

Cihazlarınızı güvenli bir şekilde şarj etmenin en iyi yolunu mu merak ediyorsunuz? İşte ekibimizden profesyonel ipuçları:

  • Cihazlarınızı gece boyunca şarj etmekten kaçının.
  • Kablolar ve güç bankaları gibi şarj ekipmanlarını seçerken kaliteyi tercih edin. Kullandığınız şarj cihazlarının telefonunuzun markasıyla uyumlu olduğundan emin olun.
  • Aşırı şarj ve aşırı gerilim koruması sunan cihazları seçin.
  • Halka açık (veya kişisel!) bir şarj cihazı hasarlı, yıpranmış veya arızalı görünüyorsa kullanmayın!
  • Pili tamamen şarj etmekten veya yüzde sıfıra düşmesine izin vermekten kaçının. Cihazınızı %30 ile %90 arasında şarjlı tutmak idealdir.

Herhangi bir şarj cihazının beklenmedik bir şekilde ısındığını veya donanımınızı şarj etmediğini fark ederseniz, yükseltme zamanı gelmiş olabilir.