Bildirimlerle iPhone sorunlarını düzeltin, Siri önerdi, parmak izi ... ve daha fazlası

İPhone'unuz eski akıllı telefonlardan daha fazlası. Telefonun tasarımını, özelliklerini ve işlevlerini kapsayan tam bir kullanıcı deneyimidir. Ancak hiçbir gadget mükemmel değildir ve sevgili iPhone'unuz bile bazen biraz can sıkıcı olabilir.

Belki de yararlı bulamadığınız bildirimler alıyorsunuzdur. Belki parmak izi okuyucunuz size uyuyor. Ana Ekran düğmesinin kaybına hala yas tutuyor olabilirsiniz. Tüm bu durumları daha iyi hale getirmenin yolları vardır.Sadece sizi rahatsız eden iPhone foibles ile yaşamak yerine, akıllı telefon deneyiminizi çok daha iyi hale getirmek için küçük sıkıntıları düzeltmenin zamanı geldi.Siri Önerilerini Kapat

Apple, Siri'yi iPhone deneyimiyle daha derinleştirmek için çok çalıştı ve gösterilmesinin yollarından biri kilit ekranınızdaki, uygulamalardaki veya Arama'daki Siri Önerileri. Bu öneriler öğelerin sık sık sipariş ettiğiniz bir kafede sipariş edilmesini veya bir görevi yerine getirmenin bir yolunu önerebilir. Bu fikirleri yararlı bulmazsanız, bunları kapatabilirsiniz.Buna yaklaşmanın iki yolu vardır. Battaniye çözümü için Ayarlar'a gidin, Siri ve Arama'ya dokunun ve Siri Önerileri bölümünü bulun. Burada Arama, Arama ve Kilit Ekranı için önerileri kapatabilirsiniz. Hepsini kapatabilir veya sadece bir kısmını kapatabilirsiniz.

Belirli uygulamalar için Siri Önerilerini kapatmayı tercih ediyorsanız, aynı Ayarlar bölümüne bakın ve bir uygulamanın adına dokunun. Daha sonra Siri ve Öneriler için veya sadece kilit ekranında görünüp görünmediği için bir geçiş anahtarı göreceksiniz.

Sık karşılaşılan bazı iTunes sorunlarıyla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmek için burayı tıklayın veya hafifçe vurun.Parmak izinizi doğru şekilde kullanın

Apple, en yeni telefonlarında Touch ID parmak izi tanımayı aşamalı olarak kaldırırken, teknolojiyi kullanan hala çok sayıda eski iPhone var. İPhone parmak izi okuyucunuza dokunup dokunuyorsunuz ve dokunuyorsunuz ve telefonunuzun kilidini açmıyorsunuz. Bu, birkaç olası nedenden ötürü yaygın bir şikayettir.

Yeni başlayanlar için, parmak ucunuzun ıslak olmadığından ve okuyucunun temiz olduğundan emin olun. Tüy bırakmayan bir bez, kir ve kalıntıları temizlemenize yardımcı olabilir.

Daha sonra, amacınızı biraz pratik etmeniz gerekebilir. Parmağınızı hareket ettirmeye veya çok hızlı bir şekilde dokunmaya dikkat edin. Daha fazla sorun giderme önerisi için, iPhone parmak izi okuyucunuzun her seferinde çalışmasını sağlamak için Komando kılavuzumuza göz atın.Ekran Süresini Kapat

Apple, Screen Time dijital refah özelliğini, insanların iOS araçlarını ne kadar kullandıklarını takip etmeleri için uygun bir yol olarak tanıttı. Sağlıklı teknoloji davranışlarını teşvik etmek içindir, ancak herkes ekran kullanım alışkanlıkları hakkında düzenli bir haftalık rapor almayı takdir etmez. İPhone'unuzu aile üyeleriyle paylaşmanız veya iPhone'unuzu zaten kontrol altında tutmanız da sizin için anlamlı olmayabilir.Ekran Saati'ni Ayarlar'a gidip Ekran Saati'ne dokunarak kapatabilirsiniz. Bu ekranın altında kırmızı “Ekran Zamanını Kapat” ifadesini göreceksiniz. Üzerine dokunun. Apple, “Ekran süresi artık rapor edilmeyecek ve tüm sınırlar, kesinti ayarları, içerik ve gizlilik kısıtlamaları kapatılacak” satırlarında size bir uyarı verebilir. Bu kulağa hoş geliyorsa, kırmızı Ekranı Kapat'a dokunun. Zaman metni.

Kaybettiğinizi değiştirmek için bir Ana Sayfa düğmesi ekleyin

Apple, iPhone'larında fiziksel bir ev düğmesine sahip olmaktan sürekli uzaklaşıyor, ancak bazı kullanıcılar kaybının üstesinden gelemiyor. Yine de sanal bir ev düğmesi kullanarak geçmişin bir kalanına yapışabilirsiniz. Bu, artık düzgün yanıt vermeyen ev düğmelerine sahip eski telefonlar için de bir geçici çözüm olabilir.Ayarlar'ı açın, Genel'e ve ardından Erişilebilirlik'e dokunun. AssistiveTouch üzerine dokunun ve seçim anahtarını yeşile çevirin. Şimdi Özel İşlem'in altına bakın. Tek Dokunuş üzerine dokunun ve Giriş seçeneğini seçin. Ortada daha açık renkli bir daire olan şeffaf bir kare simgesi görmelisiniz. Bu sizin özel düğmenizdir. Üzerine tek bir dokunuş sizi Ana ekranınıza götürecektir. Düğmeyi kaydırabilir ve telefonunuzdaki uygun bir noktaya kaydırabilirsiniz.

Sanal düğme eski Ana Sayfa düğmesinin yerini almaz, ancak dokunmak için fiziksel düğmeyi gerçekten kaçırırsanız bu işi yapabilir.Klavye tıklamaları sessiz

İşte birçok mobil cihazı rahatsız eden küçük bir sıkıntı: klavye tıklamaları. Yazıyor ve dokunurken tık, tık, tık sesi duyuyorsunuz. İPhone'unuzun sesini kapatabilir veya hızlı bir Ayarlar ayarlamasıyla bu tıklamaları tamamen iptal edebilirsiniz.

Ayarlar'ı açın ve Sesler üzerine dokunun. İPhone'unuzu susturmak ve sizi veya çevrenizdeki insanları rahatsız etmesini önlemek için Klavye Tıklamaları'nın yanındaki geçiş düğmesine basın.

Sıkıştığınız çoğu iPhone aggravasyonu kolay bir düzeltmeye sahip olacak, bu yüzden devam edin ve birkaç değişiklik yapın ve en sevdiğiniz akıllı telefonun tadını çıkarın.