2021'de iPhone ve iPad için En İyi Meditasyon Uygulamaları - Ocak 2023

Yoğun hayatlarımızda, biraz ara verip rahatlamak çok önemlidir. Meditasyon, bunu yapmanın mükemmel bir yolunu sağlar. Daha iyi bir zihinsel sağlık için xiulian uygulamak faydalı bir alışkanlıktır. Ve tıpkı yapabildiğin gibi sağlık uygulamalarını kullan Fiziksel egzersiz için birçok harika meditasyon uygulaması var. İzleyicilerden ve zamanlayıcılardan rehberli meditasyonlara ve yatıştırıcı seslere kadar çok çeşitli özellikler mevcuttur. Öyleyse hepsini en iyi iPhone ve iPad Meditasyon uygulamalarında inceleyelim.

 1. Headspace
 2. Sakin
 3. Analiz Zamanlayıcısı
 4. Basit Alışkanlık Uykusu, Meditasyon
 5. Rahatlayın Meditasyon
 6. Budizm
 7. Mindfulness Uygulaması
 8. Mindbliss Meditasyonu
 9. Cep Meditasyon Zamanlayıcısı
 10. Omvana
 11. İnsan Kozmosu

1. Headspace

Headspace Meditation iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

654.000'den fazla kullanıcının 4,9 yıldızlı derecelendirmesiyle ve Health & Fitness kategorisinde en popüler uygulama olarak sekizinci sırada yer alan 'Headspace' mükemmel rehberiniz olabilir. Uyku, odaklanma, egzersiz ve daha fazlası gibi birkaç şeye dayalı yüzlerce seans sağlar.Ayrıca sizi tazelenmek için yeni bir konu hakkında günlük meditasyonlar sunar. Aşırı yoğun programlarınızdan biraz zaman ayırmanın biraz zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Endişelenmeyin, uygulamada zihninizi rahatlatacak bazı mini oturumlar da var.

Üstelik Headspace'in panikle daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olacak 'SOS' adlı özel bir oturumu vardır.

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma 9,99 ABD dolarından başlar
İndir

2. Sakin ol

Calm Meditation iPhone ve iPad Uygulaması Ekran GörüntüsüEn iyisine gelince, Calm ve Headspace boyun için rekabet eder. 839.000'den fazla derecelendirme üzerinden 4,8 yıldızla Calm, iPhone ve iPad için popüler bir meditasyon uygulamasıdır. Birkaç yararlı nefes egzersizi ve meditasyon seansından oluşur. Ayrıca tam bir gönül rahatlığıyla uykuya dalmanıza yardımcı olacak 100'den fazla uyku hikayesi vardır.

Calm, sadece yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda orta ve ileri düzey kullanıcılar için de meditasyon programları sunar. Uygulama, zihninizi rahatlatmak ve enerjinizi şarj etmek için her gün 10 dakikalık yeni bir program sunar.

Kişisel olarak, rahatlatıcı müzik koleksiyonunu çok takdire şayan buldum. Azaltmak istediğiniz zamanlar stres , ustalıkla hazırlanmış müzik zihninizi soğutmak için sihir yaratabilir.

Fiyat: Ücretsiz / Abonelik 14,99 $ 'dan başlar
İndir

3. Analiz Zamanlayıcısı

Insight Timer iPhone ve iPad Meditasyon Uygulaması Ekran Görüntüsü'Insight Timer' ın büyük bir hayranıyım. En eksiksiz meditasyon uygulamasıdır ve stresi ve endişeyi uzak tutmak isteyenler için sahip olunması gereken bir uygulamadır.

Uygulama, rehberli meditasyonların en geniş koleksiyonuna sahiptir. Kısa seanslarınıza uyması için bunları zamanınıza göre seçebilirsiniz.

Sakinleşmenize, daha iyi uyumanıza veya daha fazla odaklanmanıza yardımcı olacak çok sayıda müzik parçası ve ortam sesi vardır. Üstelik uzmanları takip edebilir ve ayrıca düşüncelerinizi paylaşmak için tartışmalara katılabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma 1,99 ABD dolarından başlar
İndir

4. Basit Alışkanlık Uykusu, Meditasyon

Basit Alışkanlık Meditasyonu, Uyku iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

'Simple Habit' te öne çıkan şey, 1000'den fazla meditasyon kütüphanesidir. Uygulama, tanınmış öğretmenler ve uzmanlardan yararlı kılavuzlar sağlar.

Bu uygulamanın bir diğer önemli özelliği, uyku, stres, anksiyete, depresyon ve daha fazlası gibi belirli semptomlar için rehberli seanstır. Yani, kendinizi biraz gergin bulursanız, gereken huzuru sağlamak için sadece beş dakikanızı ayırın.

Dahası, uyanma, işte zor günler ve daha fazlası gibi farklı yaşam durumları için dikkatlice hazırlanmış birkaç kılavuz arasından seçim yapacaksınız. Bu uygulamanın premium sürümü, aylık 11,99 ABD doları ve yıllık 95,99 ABD dolarıdır.

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma 2,99 ABD dolarından başlar
İndir

5. Meditasyon Rahatlayın

Relax Meditation iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

“Rahatlama Meditasyonu”, en iyi uykuyu yaşamak isteyen ve asla gerilim krizlerinden etkilenmek istemeyen insanlar için bir nimet olabilir.

Başarı, ilişkiler, benlik saygısı, yaratıcılık ve daha fazlası gibi yaşamın çeşitli yönlerini kapsayan yapılandırılmış bir meditasyon programı sağlar. Zor durumlarla daha iyi başa çıkmanızı sağlayacak SOS oturumları da vardır.

Relax Meditation, kendi özel melodinizi yaratmanıza izin veren 50'den fazla ses sunar. Ayrıca, benzer düşünen insanlarla sevimli ses karışımları bulabilir ve paylaşabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma 4,99 ABD dolarından başlar
İndir

6. buddhify

buddhify Meditation iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

Rahatlamak için zaman ayıramıyor musunuz? 'Buddhify' telaşlı yaşamınız için ideal bir meditasyon uygulaması olabilir.

Bu uygulamanın en iyi yanı, günün çeşitli bölümlerine sığabilecek programlar sağlamasıdır. Örneğin, yürürken, seyahat ederken ve hatta iPhone'unuzu kullanırken uygun bir meditasyon seansı alabilirsiniz.

buddhify, 200'den fazla meditasyon programından oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir. Seansların uzunluğu 3-40 dakika arasında değişmektedir. Böylece, zamanınıza göre uygun bir egzersiz seçebilirsiniz. Daha da iyisi, ilerlemenizi kolaylıkla takip etmenize izin vermek için Apple Watch ile sorunsuz bir şekilde çalışır.

Fiyat: 4,99 ABD doları
İndir

7. Farkındalık Uygulaması

Farkındalık Meditasyonu iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

'Farkındalık Uygulaması', iPhone için kolayca birinci sınıf meditasyon uygulamalarından biridir. Başlangıç ​​olarak, istediğiniz huzuru elde etmek için rotada kalabilmeniz için size beş günlük bir rehberli uygulama sağlar.

Uygulama, 3 ila 30 dakika arasında değişen hem rehberli hem de sessiz oturumlar sunar. 250'den fazla meditasyon kursundan oluşan sürekli büyüyen bir kataloğa sahiptir.

Hedefinize bağlı olarak, ziller ve rehberli tanıtım ile farkındalığınızı kişiselleştirebilirsiniz. Hiçbir şeyi unutmadığınızdan emin olmak için hatırlatıcılar göreviniz boyunca sizi uyarır.

Tüm özelliklerin kilidini açmak için aylık (9.99 $) veya yıllık abonelik (59.99 $) planına yükseltmeniz gerekir.

Fiyat: 9,99 $ için Ücretsiz / Aylık abonelik
İndir

8. Mindbliss Meditasyonu

Mindbliss Meditation iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

Mindbliss Meditations sadece daha iyi sağlık değil, aynı zamanda hayatınızda daha fazla neşe ve sevgi keşfetmek isteyeceğiniz doğru rehberdir. Uygulama, uzmanlar tarafından özenle tasarlanmış yüzlerce meditasyon sunar.

Ayrıca kaygıyı ortadan kaldıracak ve daha iyi uykunun tadını çıkarmanıza yardımcı olacak bazı özel ipuçları var. Hedefinize bağlı olarak, favori meditasyon araçlarınızı yedi kategoriden seçebilirsiniz.

İlerlemenizi takip edin ve görevinizi zamanında tamamlamayı unutmamak için bir hatırlatıcı ayarlayın. Dahası, geniş topluluğa katılabilir ve onlarla düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın ücretsiz sürümünün yalnızca 15 seansa, 3 yolculuğa ve günlük meditasyon seanslarına erişmenize izin verdiğini unutmayın. Tüm özelliklerin kilidini açmak için aylık (11.99 $) veya yıllık (89.99 $) plana abone olmanız gerekecek. Tam incelemeyi okuyun .

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma 11,99 ABD dolarından başlıyor
İndir

9. Cep Meditasyon Zamanlayıcısı

Pocket Meditation Timer iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

Pocket Meditation Timer, meditasyon için en basit ama en güçlü uygulamalardan biridir. 'Rehberli meditasyon' türü değilseniz ve yalnızca zamanı izlemenize ve bilgilendirmenize yardımcı olacak bir uygulama istiyorsanız, işte budur.

Uygulama, meditasyon seanslarınızı başlatmak, aralık değiştirmek ve bitirmek için özelleştirilebilir seslerle Hazırlama Süresi, Soğuk Kapalı Kalma Süresi, Aralıklar gibi özelliklerle birlikte gelir.

Hiçbir oturumu kaçırmamak için birkaç hatırlatma yapabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla kişiselleştirme için bazı güzel arka plan resimleri sunar.

Fiyat: Bedava
İndir

10. Omvana

Omvana Meditation iPhone ve iPad Uygulaması Ekran Görüntüsü

'Omvana' en geniş meditasyon kütüphanesine sahip olduğunu iddia ediyor. Tüm koleksiyonu keşfedebilir ve tercih edilen bilinçli programları seçebilirsiniz. Programlar 3 ila 60 dakika arasında değiştiğinden, yoğun hayatınıza mükemmel bir şekilde uyabilir.

Programınızı kişiselleştirmenize izin veren bir fon müziği mikseri ile birlikte gelir. HealthKit entegrasyonu sayesinde Omvana stres seviyenizi tespit edebilir. Ve strese bağlı olarak, uygulama sakin ve sakin kalmanıza yardımcı olacak meditasyonlar sunar.

Fiyat: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma 0,99 ABD dolarından başlar
İndir

11. İnsan Kozmosu: Hedefler ve Refah

İPhone ve iPad Ekran Görüntüsü için Human Cosmos Meditasyon Uygulaması

İşte Kozmik Kılavuz olarak bilinen yapay zeka destekli bir sanal asistana sahip bir meditasyon uygulaması. Enerjinizi ve canlılığınızı artırmak ve genel duygusal ve fiziksel sağlığınızı korumak için kişiselleştirilmiş öneriler oluşturmada mükemmel bir iş çıkarır. Niyetleriniz konusunda dikkatli olmanıza ve benzersiz hedeflerinizi ve amaçlarınızı belirlemenize ve gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Hayatın her alanında dengeyi sağlamak faydalıdır.

Özellikle dikkat çekici olan şey, benzersiz güçlü ve zayıf yönlerinizi karakterize eden ilk kodunuzu bulmanız için size bilimsel olarak kanıtlanmış teşhisler sağlamasıdır. Bunlar daha sonra daha dikkatli olmak, daha sakin bir zihne sahip olmak ve hedeflerinize ulaşmak için neler yapabileceğinize dair öneriler sağlamak için kullanılır. Sinir sisteminizi güçlendirecek, zihninizi keskinleştirecek ve yaşamınızda genel iyileşmeyi teşvik edecektir.

Fiyat: Aylık abonelik için ücretsiz / 4,99 ABD doları
İndir

Hepsi bu kadar!

İşte bunlar benim en iyi meditasyon iPhone ve iPad uygulamalarım. Hangisi ihtiyaçlarınızı karşılıyor gibi görünüyordu?

Daha Fazla Uygulama Özeti Keşfetmek İçin Bizi Takip Edin…

Bu hızlı tempolu hayatta zaman ayırmak gerçekten zor. Ancak, asla sağlığınızı hafife almamalısınız. Tazelenmek için bedeniniz ve zihniniz ayarlanmalıdır. Ve yukarıdaki uygulamalar stresle mücadele etmenize ve rahatlamanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir.

Sağlıktan bahsederken, aşağıdaki toplamalara da bir göz atmanızı öneririm:

 • İPhone ve iPad için En İyi Kalori Takip Uygulamaları
 • İPhone ve iPad için En İyi Uyku İzleme Uygulamaları
 • İPhone ve iPad için En İyi 10 Diyet Uygulaması