Android cihazınızda yer açan 5 uygulama

Android telefonunuz veya tabletiniz, e-postalarınızdan en sevdiğiniz oyunlara ve unutulmaz fotoğraf anlarına kadar tüm dijital yaşamınızı içerir. Ancak, özellikle eski bir Android cihazda spor yapıyorsanız, depolama alanı ve pil ömrü sınırsız değildir. Hafif uygulamalar, telefonunuzu bir depolama diyetine koymanıza yardımcı olabilir.Hafif uygulamalar normal uygulamalara daha ince alternatifler olma eğilimindedir. Daha basit, daha temiz bir arayüze sahip olabilirler veya normal bir sürümden çok daha az yer kaplayabilirler. Ayrıca, satın almadan önce denemenize izin veren ücretli uygulamaların sınırlı ücretsiz sürümleri olabilir.Bu lite uygulamalara bir koşuşturma verin. Çalışma şeklini sevdiğinizi keşfedebilirsiniz, ancak telefonunuzda veya tabletinizin depolama alanında nasıl ciddi bir ücret almayacaklarını da seveceksiniz.Facebook Lite

Normal Facebook uygulaması sağlamdır ve esas olarak eski telefonlar ve tabletler veya çok sınırlı depolama alanına sahip olanlar için önemli bir alan kaplar. Depolama alanı bir sorun olmasa bile, Facebook Lite daha akıcı bir Facebook mobil deneyimi için. Bu zarif uygulamanın başka bir avantajı daha var: eski 2G ağlarında iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yavaş veri erişimi olan bir yerdeyseniz, tüm Facebook arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanıza yardımcı olur.Messenger Lite

Messenger LiteFacebook’un normal Messenger uygulamasının daha hafif bir sürümüdür. Facebook Lite'ta olduğu gibi, daha az mobil veri kullanır ve daha yavaş ağlarda verimli bir şekilde çalışır. Boyutu 10 MB'den azdır, hızlı yüklenir ve daha az mobil veri kullanır. Aksi takdirde, normal Messenger uygulamasından farklı olduğunu bilmezsiniz.

Bu yararlı ipuçlarıyla Android telefonunuzda pil gücünden tasarruf edin.Opera Mini

Chrome, Android web'de gezinme için tek seçenek değildir. Sayfaları hızlıca indirin ve yükleyin Opera Mini. Bu veri tasarrufu sağlayan tarayıcı telefonunuzun belleğinde ve veri planınızda kolaydır. Uygulamanın Ayarlar menüsü, gerçekte bir göz atmanız gerektiğinde veri tasarruflarınızı izlemenizi sağlar. İnce olmasına rağmen, Opera Mini hala birden fazla sekme, özel tarama ve gece modu ile tam özellikli bir tarayıcıdır.

Google Maps GoNormal Google Haritalar uygulaması kazanır, ancak bazı Android kullanıcıları yükü hafifletmek isteyebilir Google Maps Go. Bu uygulama, cihazınızda Chrome tarayıcısının yüklü olmasını gerektirir, ancak orijinal uygulamaya göre büyük bir avantajı vardır. Google, cihazınızda tam Google Haritalar uygulamasından 100 kat daha az yer kapladığını söylüyor. Sınırlı belleği olan cihazlarda veya yavaş hücresel ağlara sahip bir yerde seyahat ediyorsanız, haritalar ve navigasyon için mükemmel bir çözümdür. Hala gerçek zamanlı trafik güncellemelerine, toplu taşıma bilgilerine, yol tariflerine ve işletme girişlerine erişebilirsiniz.

Herhangi bir Android telefonda hızlı ve kolay bir şekilde ekran görüntüsü almak için:TwitPane

TwitPane basit bir kullanıcı arayüzü ve sekmeleri özelleştirme özelliği ile Twitter deneyiminizi kolaylaştırır. Ücretsiz, reklam destekli sürüm üç hesabı destekler, böylece birden fazla Twitter kullanıcı adını yönetmeniz gerekiyorsa kişisel hesabınız ile işletme hesabınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Uygulama hafiftir ve size normal Twitter uygulamasına sağlam bir alternatif sunar. Ancak, bir Twitter uygulamasını telefonunuzda hiç tutmak istemiyorsanız Twitter’ın iyi tasarlanmış mobil sitesini her zaman kullanabileceğinizi unutmayın.

Hafif uygulamalar, sınırlı depolama alanından en iyi şekilde yararlanmaya çalışırken veya yavaş bir veri ağında bağlantıda kalmaya çalışırken hayat kurtarıcıdır. Bunlar sizin için sorun olmasa bile, daha şık arayüzleri tercih ettiğinizi görebilirsiniz. Onları deneyin ve küçük yaşama dönüştürülüp dönüştürülmediğinizi görün.