2023'te Mac için en iyi ses düzenleme yazılımı

 2023'te Mac için en iyi ses düzenleme uygulaması

Müzisyen olma emelleriniz var mı? Yoksa hobi olarak ses düzenlemeyle uğraşmayı mı seviyorsunuz? Her iki durumda da, muhtemelen yeni bir çığır açabilecek ve ufkunuzu genişletebilecek bazı mükemmel ses editörlerine ihtiyacınız var. Bu size benziyorsa, Mac için en iyi ses düzenleme yazılımının bu listesine bayılacaksınız.

Diğer PC'ler bu uygulamalarla iyi çalışabilirken, uygulamalar MacBook'larda verimli bir şekilde çalışır. Bu, yalnızca Apple'ın bildiği üstün bilgi işlem gücü ve yazılım optimizasyonu sayesinde oldu. Öyleyse, listeye dalalım ve bu uygulamalara bir göz atalım, olur mu? 1. Mantık Pro
 2. küstahlık
 3. Adobe Seçmeleri
 4. WavePad
 5. RX Post Prodüksiyon Paketi 7
 6. fisyon
 7. Ocenaudio
 8. Garaj Bandı
 9. Azrail

1. Logic Pro – Editörün Seçimi

MacBook kullanan profesyonel müzik yapımcıları için Logic Pro'nun ötesine geçmek için çok az neden var. Bu ses düzenleme uygulaması, özellikle Mac için tasarlanmıştır. 'Cennette yapılan bir eşleşme' atasözü, Logic Pro ve MacBook'unuz için geçerlidir.Uygulama, ses düzenleme için ihtiyaç duyacağınız tüm araçları içerir. Bu, şarkı yazma, düzenleme ve miksaj araçlarını içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca, araçların kendileriyle uyum içinde çalışan modern bir arayüz sayesinde uygulamanın kullanımı nispeten kolaydır. Bunun dışında, şarkınız için deneyebileceğiniz örnekler, enstrümanlar, döngüler ve efektler bulacaksınız.

İşleri bir perspektife oturtmak için, Logic Pro'da 5900'den fazla enstrüman ve efekt yaması, 1200 enstrüman örneği ve Apple tarafından tasarlanmış yaklaşık 15.000 döngü bulunur. Genel olarak, sesinizi Mac'te düzenlemek için benzer bir sağlıklı araç seti bulamazsınız.Bu yazılımın tek büyük dezavantajı, önemli ölçüde pahalı olmasıdır. Herkes yazılım için 200$'a yakın bir parayı ödeyemez.

Artıları

 • para için değer
 • Binlerce efekt yaması, enstrüman örneği ve Apple döngüleri
 • Kullanımı çok zor değil

Eksileri • nispeten pahalı

Fiyat: 199,99 $

İndirmek

2. Audacity – Birçok dosya formatını destekler

 Logic Pro ses düzenleme yazılımı Ekran Görüntüsü

Bazı dosya biçimlerini desteklemediğini öğrenmek için bir ses düzenleme uygulamasına para ödemekten daha büyük bir hayal kırıklığı olamaz. Neyse ki Audacity ile bu sorun için endişelenmenize gerek kalmayacak. Mac için bu ses düzenleme yazılımı, tüm önemli dosya formatlarını ve daha az kullanılan bazı formatları destekler. Üstelik kullanımı ücretsizdir, açık kaynaklıdır ve birden çok bilgisayar platformunu destekler.Audacity'nin bir diğer önemli avantajı da kullanımının kolay olmasıdır. Uzmanlık seviyeniz ne olursa olsun Audacity, ses miksajı ve düzenlemesinin yeni başlayanların bile yönetebileceği bir şey olmasını sağlar. Ayrıca, Mac'inizde fazla depolama alanı kaplamaz. Ayrıca, açık kaynak yapısı, projeleriniz için üçüncü taraf entegrasyonlarına da izin verir.

Audacity ile ilgili tek sorun, birden çok parçayı bir araya getirmek için biraz daha fazla çalışmanız gerekecek olmasıdır.Artıları

 • Çok çeşitli dosya formatı desteği
 • Kullanımı çok uygun
 • Daha az depolama alanı kaplar

Eksileri

 • Birden fazla parça döşemek zor

Fiyat : Özgürİndirmek

3. Adobe Audition – Podcast'ler için harika

 Adobe Audition ses Ekran Görüntüsü

Adobe, bugün piyasada bulabileceğiniz en iyi yazılım paketlerinden bazılarını üretir. Ancak Adobe Audition, ses mühendislerinin, yayıncıların ve daha spesifik olarak podcast yayıncılarının gözdesi haline geldi. Bir podcast yayıncısı olarak kullanabileceğiniz pek çok başka araç olsa da, Adobe Audition'ın çok yönlü performansı onu listenin en üstüne taşıyor.Mac için bu ses düzenleme yazılımı, ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahiptir. İster podcast girişinize bir arka plan puanı eklemek, ister çeşitli podcast bölümlerini düzenlemek isteyin, Audition hepsini kapsayabilir.

Ayrıca, kayıt oturumlarınız sırasında arka plan gürültüsü veya beyaz gürültü ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, Adobe Audition'ın ses temizleme aracı bugün mevcut olanların en iyilerinden biridir. şüphesiz ki, bugün mevcut olan en iyi podcast'ler Adobe Audition'ı ses düzenleme yazılımı olarak kullandılar veya kullanmaya devam ediyorlar!

Ancak, kullanımı oldukça zor olabileceğinden, bu aracı yeni başlayanlara önermem. Ayrıca, uzun vadede pahalı olabilecek bir abonelik hizmeti üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte, bir podcast yayıncısıysanız ve ayıracak paranız varsa, Adobe Audition tam size göre!

Artıları

 • Podcast'leri düzenlemek için harika
 • En iyi ses temizleme araçlarından biri
 • En iyi premium özelliklere sahiptir

Eksileri

 • Abonelik modeli uzun vadede pahalı hale getirir

Fiyat : Ücretsiz (Uygulama içi satın almalar 31,49 ABD dolarından başlar)

İndirmek

4. WavePad – Makul ücretsiz özellikler

 wavepad ses düzenleyici ekran görüntüsü

Mac'ler için ücretsiz ses düzenleme uygulamaları, en iyi özelliklerinin tümünü pahalı ödeme duvarlarının arkasında tutma eğilimindedir. Ancak, büyük paralar harcamadan birinci sınıf ses düzenlemenin tadına varmak istiyorsanız, aradığınız şey WavePad olabilir. Bu uygulamanın kullanımı tamamen ücretsizdir ve diğer özellikler için uygulama içi satın alımlar yapılır.

Ses dosyası formatı desteği açısından WavePad, birkaçından bahsetmek gerekirse AAC, AMR, GSM, OGG, MID ve M4A gibi birden çok dosya türü için destek sağlar. Bunun dışında, film müziklerinizi düzenlemek için yankı, güçlendirme ve gürültü azaltma gibi efektleri kullanabilirsiniz. WavePad ayrıca, kullanıcılarına binlerce farklı araç ve efekte erişim sağlayan Ses Birimlerine de sahiptir.

Genel olarak, bu uygulama oldukça çok yönlü ve kullanım açısından esnektir ve çok sayıda farklı proje türü için kullanılabilir.

Artıları

 • Ücretsiz sürümün iyi özellikleri var
 • Birçok dosya türünü destekler
 • Ses birimleri binlerce efekte erişim sağlar

Eksileri

 • Premium sürüm oldukça pahalıdır.

Fiyat: Ücretsiz (Uygulama içi satın almalar 99,99 ABD dolarından başlar)

İndirmek

5. RX Post Prodüksiyon Paketi 7 – Profesyoneller için en iyisi

 rx post ses düzenleyici ekran görüntüsü

Profesyonel bir müzik yapımcısıysanız ve Mac'te ses düzenleme için kesinlikle en iyi aracı istiyorsanız, ilk seçiminiz RX Post Production Suite 7 olmalıdır. Bu araç yalnızca ileri düzey kullanıcılar ve büyük paralı projeler üzerinde çalışan ses editörleri tarafından kullanılır. Ne de olsa bu araç, birkaç on yıldır ses düzenleme alanına liderlik eden iZotope'daki parlak beyinlerden geliyor.

Production Suite'e yapılan yedinci yineleme ve güncellemeyle, Mac için bu ses düzenleme yazılımı, ses düzenlemeyi bir adım öteye taşıyan çok daha güçlü araçlar sağlıyor. Diğerlerinin yanı sıra RX Advanced, Neutron 4, Insight 2 ve Nectar 3 Plus gibi araçlar bulacaksınız. Bunları bir araya getirdiğinizde, post prodüksiyon sesi için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeye sahip olursunuz.

Ayrıca, kullandığınız tüm araçlar görsel geri bildirim sağlar. Bu size neyi değiştirmeniz gerekebileceği veya nerede yanlış yaptığınız konusunda iyi bir fikir verir. Temel olarak, profesyonel bir ses editörü olarak ihtiyacınız olan çok az şey var.

Ancak, bu ses düzenleme uygulaması çoğu insan için çok pahalı. Yeni başlayanlar, uygulamanın araçlarını kullanırken dik bir öğrenme eğrisi ile de yüzleşmek zorunda kalacak.

Artıları

 • Mac için en kapsamlı ses düzenleme yazılımlarından biri
 • Üretim sonrası ses için mükemmel
 • Binlerce eklenti desteği

Eksileri

 • Dik öğrenme eğrisi
 • Premium sürüm fahiş fiyatlandırılır

Fiyat : 999 dolar

İndirmek

6. Fisyon – Sesi gruplar halinde işleyebilir

 Fisyon ses düzenleyici ekran görüntüsü

Bazen, karmaşık ses üzerinde çalışmak yerine toplu olarak ses üretmeniz gerekir. Bu gibi durumlarda, çoğu ses düzenleme uygulaması sesin toplu olarak işlenmesine izin vermediğinden, bu zor olabilir. Ancak Fission bu yeteneği sağlar ve daha çok değil, daha akıllı çalışmanızı sağlar.

Fission'da çok fazla gelişmiş araç bulamazsınız. Düzenlemek ve oluşturmak için tasarlanmış çok basit bir yazılım parçasıdır. kayıpsız ses . Sesi kesmek ve kırpmaktan ses meta verilerini düzenlemeye kadar, Fission sesi kolayca işlemeniz için gerekli araçları sağlar. Bununla birlikte, çok sayıda ses dosyasını birlikte işlemeniz ve bunları .aac, Apple Lossless ve hatta FLAC gibi çeşitli dosya biçimlerine değiştirmeniz gerektiğinde parlar.

Fisyon ile ne görürseniz onu alırsınız. Bu düzenleme aracı, sesi daha hızlı işlemek için tasarlanmıştır ve bu nedenle, Mac için diğer ses düzenleme uygulamalarında görebileceğiniz daha karmaşık özelliklerden yoksundur.

Artıları

 • Kullanımı uygun
 • Sesi toplu olarak işleyebilir
 • Kayıpsız ses düzenleme ve işleme için mükemmel

Eksileri

 • Çok fazla gelişmiş özelliği yok

Fiyat : Ücretsiz (Uygulama içi satın almalar 35 dolardan başlar)

İndirmek

7. ocenaudio – Yeni başlayanlar için en iyisi

 ocenaudio düzenleyici ekran görüntüsü

RX Production Suite 7'nin gelişmiş post prodüksiyon sürecinden ocenaudio'ya geçiyoruz. Bu Mac ses düzenleme uygulaması, ses düzenleme kavramını ve nüanslarını anlamak isteyen yeni başlayanlar için mükemmeldir. Ayrıca, açık kaynaklı yapısı sayesinde düzenleme uygulamasının kullanımı ücretsizdir.

Ocenaudio'nun kullanıcı arayüzü, kullanıcıyı bunaltacak karmaşık düğmeler veya seçenekler olmadan çok temizdir. Bu basitliğe rağmen geliştiriciler, genel kullanıcı arayüzünde bir miktar modernite unsuru olmasını sağlamıştır. Bunun dışında, iz kesme ve efektleri gerçek zamanlı olarak önizleme yeteneği gibi temel ses düzenleme araçlarını bulacaksınız.

Diğer düzenleme uygulamalarının çoğundan daha büyük dosyaları işleyebildiğinden, bu araçla büyük projeler üzerinde de çalışabileceksiniz. Diğerlerinin birden çok GB'lık dosyaları işlemekte başarısız olduğu düşünüldüğünde, bu şık bir ektir. Anlaşmayı tatlandırmak için ocenaudio, Virtual Studio Technology eklentilerini de destekler.

Dezavantajlar açısından, birden çok parçayı birlikte düzenleyemez veya işleyemezsiniz. Bu özelliğin önemi göz önüne alındığında, ileri düzey kullanıcılar uygulamaya kolayca ilgisiz kalabilir.

Artıları

 • Başlangıç ​​seviyesinde ses düzenleme için mükemmel
 • Büyük dosya boyutlarını işleyebilir
 • Ayrıca VST eklentilerini de destekler

Eksileri

 • Birden çok parça birlikte işlenemez

Fiyat: Özgür

İndirmek

8. GarageBand – iCloud ile senkronize olur

 garaj bandı ses düzenleyici ekran görüntüsü

Mac'inizde tamamen ücretsiz bir ses kayıt ve düzenleme aracı için GarageBand oldukça iyi bir seçenektir. Ayrıca, ses düzenleme dünyasını keşfetmek isteyen yeni başlayan biriyseniz, yolculuğunuza başlamak için GarageBand'i kullanabilirsiniz.

Ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen, ses düzenleme için ihtiyaç duyduğunuz tüm gerekli araçlarla birlikte gelir. Ayrıca, kullanıcıları şaşırtmayan veya gereksiz zorluklar yaratmayan basit bir arayüzle birlikte gelir. Bununla birlikte yeni başlayanlar, süreci daha iyi anlamak ve hatalarını düzeltmek için görsel EQ'dan yararlanabilirler.

Bir dizi özellikle birlikte gelmesine rağmen, en büyük esnekliği, iCloud ile senkronize olur . GarageBand'de iCloud aracılığıyla tüm şarkılarınızı doğrudan içe veya dışa aktarabileceksiniz. İster yeni bir şarkı denemek ister remiksinizi kaydetmek isteyin, GarageBand'in iCloud entegrasyonu bir nimettir.

Ancak, uygulama ücretsiz olduğundan, kullanıcılar ses düzenleme yazılımında çok sayıda üst düzey özelliğin eksik olduğunu göreceklerdir.

Artıları

 • Yeni başlayanlar için iyi bir seçenek
 • Kullanımı tamamen ücretsiz
 • Verileri içe veya dışa aktarmak için iCloud ile senkronize olur

Eksileri

 • Gelişmiş özelliklerin çoğuna sahip değil

Fiyat : Özgür

İndirmek

9. Reaper – Sürekli gelişme

 Reaper Audio Editor ekran görüntüsü

Mac için ses düzenleme uygulamalarının çoğu nadiren güncellemeler yayınlar. Yeni bir sürüme yeni özellikler eklerler ve tam maliyeti alırlar. Ancak Reaper ile bu sorun için endişelenmenize gerek kalmayacak. Reaper, piyasadaki en gelişmiş müzik düzenleme yazılımlarından biridir. Tek seferlik bir ücret karşılığında, daha pahalı düzenleme uygulamalarında bulabileceğiniz pek çok premium özelliğe sahip olacaksınız.

Örneğin, Reaper o kadar sıkı kodlanmıştır ki, ister doğrudan buluttan ister taşınabilir bir sürücü aracılığıyla olsun, her yerden kurabilirsiniz. Ayrıca, akla gelebilecek tüm bit derinliklerini ve örnekleme oranlarını destekler. Bu yeterli değilse, Reaper ayrıca sanal enstrümanlar için binlerce üçüncü taraf eklentiyi destekler.

Bununla birlikte, Reaper'ı gerçekten rakiplerinden ayıran şey, sürekli güncellemeleridir. Tam satın alma işleminden sonra sık sık Reaper'dan güncellemeler alacaksınız. Bu güncellemeler hata düzeltmeleri, arayüz iyileştirmeleri ve hatta yeni özellikler içerecektir. En iyi kısım? Bu güncellemeler sık ​​ve ÜCRETSİZDİR.

Reaper ile ilgili tek yakınmam, dik bir öğrenme eğrisine sahip olması olacaktır. Yeni başlayanlar, kullanımı oldukça karmaşık bulacaktır.

Artıları

 • Sürekli olarak yeni özellikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler ekler
 • Üçüncü taraf eklentileri için destek sağlar
 • Çok sayıda üst düzey özelliğe sahiptir

Eksileri

 • Yeni başlayanlar için kullanımı en kolay araç değil

Fiyat : Ücretsiz (Uygulama içi satın almalar 60$'dan başlar)

İndirmek

Özetliyor

Birkaç şaheser üretmek için sesinizi düzenlemek istiyorsanız, iş için doğru araçlara ihtiyacınız olacak. Mac için en iyi ses düzenleme yazılımının bu listesiyle, hedefinize birkaç adım daha yaklaşacaksınız. Bu uygulamaları çeşitli kullanım durumlarına göre ele aldım. Herhangi bir tavsiyeniz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bana bildirin. Onları kontrol edeceğimden emin olacağım!